europeancupinline.eu

European Cup Inline Speedskating

EC logo

6 Giorni Rotellistica - Santa Maria Nuova (Italy)


From 06 August 2019 to 07 August 2019
EC logo

Flanders Grand Prix


From 09 August 2019 to 11 August 2019

Registerd skaters for Internationale Geraer Rollsporttage

First nameLast nameGenderCategoryCountryClub
AdamLamaszMan11PolandUKS Orlica
AdrianVajanskýManCadetCzech RepublicKSBM Praha
AgatePriediteWomanYouthLatviaBJC Laimite
Ajay Sky Volkhammer ManCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
AlberteGreveWomanCadetDenmarkNSK
AleksandraJablonskaWoman9PolandUKS Orlica
AliceKokešováWomanCadetCzech RepublicSokol Běchovice II
Alicia WicheWomanCadetGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau
AlicjaJasztalWomanYouthPolandUKS Orlica
AliyahReußnerWomanYouthGermanyTurbine Halle
AmeliaPanczyszynWoman10PolandUKS Orlica
AminZandiManJuniorIran (Islamic Republic of)Cologne Speed Team
AnetaDanisovaWomanCadetCzech RepublicRTS Praha
AnetaFialováWomanCadetCzech RepublicIN-LINE VESELÍ
AngelinaHoffmannWoman11GermanyHallescher ISC
Angelina OttoWomanSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
AnnaOstlenderWomanJuniorGermanyTSSC Erfurt e.V.
AnnaPňovskáWoman11Czech RepublicRTS Praha
annaSängerWomanJuniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
AnnaSedlackovaWomanCadetCzech RepublicRTS Praha
AnnemarieSchaeferWomanCadetGermanyTSSC Erfurt e.V.
AntonínZemanManCadetCzech RepublicSokol Běchovice II
Ashley VölkerWomanYouthGermanySkate Club Allgäu
BarbaraZolvanWomanCadetHungaryTornado Team
BélaBálintManYouthHungaryKDE Szeged
CelinePröhlWomanJuniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
ChristopherBalzerManJuniorGermanyERSG Darmstadt
DanielBerkaManCadetCzech RepublicSokol Běchovice II
Dicte R.LundstedWomanYouthDenmarkTalent Team Denamark
EliasPescheckMan12GermanyHallescher ISC
Elisa SophieKuhnWomanYouthGermanyTSG Aufbau Union Dessau
EliškaProcházkováWoman12Czech RepublicKSBM Praha
EmaDanisovaWoman10Czech RepublicRTS Praha
EnzoRöselManU 8GermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
ErikMalečekManJuniorCzech RepublicKSBM Praha
Erik WillyWernerManJuniorGermanyTurbine Halle
FabianKümmelManYouthGermanyLLG Luckenwalde
FarnazKoohshekafWomanSeniorAustriaOEISC-W
FilipHawrylakManYouthPolandUKS Orlica
FilipJilekMan9Czech RepublicRTS Praha
FinnMillingManCadetGermanyTurbine Halle
Finn BjarneKampfenkelManCadetGermanyTSG Aufbau Union Dessau
FlorianBergManSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
FrancieHeiserWomanJuniorGermanyTSV Bernhausen
FranzPottrichManJuniorGermanyGroßenhainer Rollsportverein e.V.
FranziskaPetryWomanJuniorGermany
FrederikSassManYouthDenmarkTalent Team Denmark
FriedaBielickiWoman11GermanySpeedskating Leipzig
FynnQuirinManCadetGermanyERC Homburg
HannaDinterWomanYouthGermanyHallescher ISC
HannaFrensWomanYouthGermanyHallescher ISC
HannaMazurWoman11PolandUKS Orlica
HannaSchüblWomanYouthGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
IsabelMartinWomanCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JacobRöselManU 8GermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JakubHolubecManJuniorCzech RepublicKSBM Praha
Jan DankoManYouthCzech RepublicTB Jahn Wiesau
JanPribikManJuniorCzech RepublicCadomotus Czech Junior Team
Jan MartinMendeManSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JanaBohumskaWomanYouthCzech RepublicKSBM Praha
JannePerlingMan11GermanyHallescher ISC
JasminIftnerWomanCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JekatharinaYakovlevaWomanYouthGermanyTSSC Erfurt e.V.
JennyPeißkerWomanSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JesikaForstovaWomanCadetCzech RepublicKSBM Praha
JoelKloningerManCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JohanaPracharovaWoman12Czech RepublicRTS Praha
JohanaStodolovaWomanCadetCzech RepublicKSBM Praha
JohannFriedrichManYouthGermanySG MoGoNo Leipzig
JohannesSchmiederManYouthGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JonRudolphManCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JonasLepperManSeniorGermanyTSSC Erfurt e.V.
Jonas MaximilianArndtManYouthGermanyTSG Aufbau Union Dessau
JonnaSchmidtWomanCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera
JosefineWeißWomanCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
JosieHofmannWomanSeniorGermany
JuliaAdamiakWomanYouthPolandUKS ZNICZ
JuliePňovskáWomanU 8Czech RepublicRTS Praha
KajaGajewskaWomanJuniorPolandUKS Orlica
KálmánBálintMan12HungaryKDE Szeged
KameaKovacsWomanCadetHungaryTornado Team
KateřinaKainováWomanYouthCzech RepublicKSBM Praha
Kateřina MestekováWomanJuniorCzech RepublicKSBM Praha
KateřinaZatloukalováWomanCadetCzech RepublicKSBM Praha
KingaWojnarWomanCadetPolandUKS Orlica
KiraHänselWomanCadetGermanySC DHfK Leipzig
KIttiGurszkiWomanCadetHungaryKDE Szeged
KláraKokešováWomanYouthCzech RepublicSokol Běchovice II
KorneliaWozniakWoman12PolandUKS Orlica
Lara MarieKinskiWomanJuniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
LauraBergerWomanCadetGermanyHallescher ISC
LauraFilesWomanYouthGermany
LauraJankovskaWomanCadetLatviaBJC Laimite
LeahMännelWomanYouthGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
LeonDinterMan11GermanyHallescher ISC
LeonhardGürtlerManYouthGermanySC DHfK Leipzig
LeonieImhofWomanJuniorGermanyBlau-Gelb Gross-Gerau
Leonie FlorenceOhlWomanYouthGermanyBlau-Gelb Gross-Gerau
LillaSandorWoman12HungaryTornado Team
LillyWeidenerWomanCadetGermany
LisaBaierWomanYouthGermanySSC Meißen
LisaStäblerWomanYouthGermanySpeedskating Leipzig
LorenzMüllerMan11GermanyVfL Ulm
LouisaKöpernikWomanYouthGermanyTurbine Halle
LucaKutznerManJuniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
LucaRudolphManCadetGermanyRSV Gera
LukasPribikManYouthCzech RepublicKSBM Praha
Lukas DavidDroemerManYouthGermanyTSSC Erfurt e.V.
LysanVormumWomanJuniorGermany
MadsEriksenManSeniorDenmarkInline Team Danmark
MagnusAspingManSeniorDenmarkVallensbæk Rulleskøjte Klub
Magnus NormannJeppesenManCadetDenmarkTalent Team Denmark
MalwinaGrudyszWomanCadetPolandUKS Orlica
MarekProcházkaManCadetCzech RepublicRTS Praha
MarenMerkleWomanJuniorGermanySSF Heilbronn
MarieSängerWomanYouthGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
MariuszBalecznyManCadetPolandUKS Orlica
MarketaFajkusovaWomanYouthCzech RepublicKSB Benatky
MartinBohumskyMan12Czech RepublicKSBM Praha
MartinSedlacekManCadetCzech RepublicRTS Praha
MarvinKlotzManCadetGermanySSF Heilbronn
MattiQuirinMan11GermanyERC Homburg
MaxKeucheManSeniorGermanyGroßenhainer Rollsportverein e.V.
MaxPedersenManJuniorDenmarkNSK
MaximaHauptmannWomanCadetGermanyTOSHIBA Speedskating / SC DHfK Leipzig e.V.
MayaHildebrandtWomanCadetGermanyTSG Aufbau Union Dessau
MelinaSchefflerWomanJuniorGermanyGroßenhainer Rollsportverein e.V.
MelissaGoldammerWomanSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
MetodejJilekManCadetCzech RepublicRTS Praha
MichalProkopManSeniorCzech RepublicTEMPISH Heartbeat Inline
MichelleUhrigWomanSeniorGermanyBerliner TSC
MieszkoBechManJuniorPolandUKS ZNICZ
MonikaPracharovaWoman12Czech RepublicRTS Praha
MoritzHeckelManJuniorGermanyTurbine Halle
NataschaLindenskovWomanYouthDenmarkInline Team Danmark
NeveBühnemannWomanYouthGermanyTurbine Halle
NiclasMastrupManSeniorDenmarkInline Team Danmark
NiclasRöselManJuniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
NicollaKaminskaWomanCadetPolandUKS Orlica
NielsSorgManYouthSwitzerlandSG MoGoNo Leipzig
Nikolai BjørklundJohansenManJuniorDenmarkVARK
NilsBühnemannManSeniorGermanyTurbine Halle
NilsFischerManSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
NilsUhligManCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
NinaWronaWomanYouthPolandUKS ZNICZ
OskarSchmidtManCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
PATRICIJA ELIZABETESnikereWomanYouthLatviaBJC Laimite
PiaSchwörerWomanYouthGermanyarena geisingen InlineSport e.V.
Pia-ElisaMittlerWomanCadetGermanyHallescher ISC
PiotrMikosaManJuniorPolandUKS ZNICZ
ProkopStodolaManJuniorCzech RepublicCadomotus Czech Junior Team
RadekFajkusManJuniorCzech RepublicKSB Benatky
RalfsKonradsMan12LatviaBJC Laimite
RichardKrauseManYouthGermanyGroßenhainer Rollsportverein e.V./ Team Redvil BONT
RodrigoŠaudiņšMan11LatviaBJC Laimite
RonPucklitzschManSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
RosalieBoehmWomanCadetGermanySc DHfK Leipzig
Róża Bech WomanJuniorPolandUKS ZNICZ
SabineBergWomanSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
SandisReinsonsManJuniorLatviaBJC Laimite
SanneOosterwijkWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging de Draai
SarahBergmannWomanYouthGermanyLLG Luckenwalde
SarahFischerWomanSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
SarahZwickWomanSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
Sebastian BjørklundJohansenManYouthDenmarktalent Team Denmark
SelinaHöflerWomanJuniorGermanyarena geisingen InlineSport e.V.
SeyfarthJannesManCadetGermanySG MoGoNo Leipzig
SimonBiglerManJuniorDenmarkInline Team Danmark
SinaReyerWomanCadetGermanyTSSC Erfurt e.V.
SophieThomaWomanCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
Stefan EmeleManSeniorGermanyBlau-Gelb Gross-Gerau
Sune MastrupManYouthDenmarkNSK
SvenjaHechtWomanCadetGermanyVfL Ulm, Germany
Tabea-JasminHeinzWomanYouthGermanySpeedskating Arnstadt e.V
Tamino OhmeManYouthGermanySC DHfK Leipzig
TerezaHradeckáWomanCadetCzech RepublicSokol Běchovice II
Theis RLundstedMan10DenmarkTalent Team Denmark
TheoFischerManJuniorGermanyGroßenhainer Rollsportverein e.V./ Team Redvil BONT
TimBoehleManJuniorGermanyTSG Aufbau Union Dessau
TimZiegeldeckerManSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
TimoLehnertzManJuniorGermany
TobiasGerhardtManSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
TobiasHechtManSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
TobiasKrauseManJuniorGermanySSC Meißen
ValerieImhofWomanJuniorGermanyBlau-Gelb Gross-Gerau
VeronikaRihovaWomanCadetCzech RepublicKSBM Praha
VictoriaKrauseWomanCadetGermanySSC Meißen
WilmaBielickiWomanU 8GermanySpeedskating Leipzig
WojciechMikosaManJuniorPolandUKS ZNICZ
ZdenekSejpalManJuniorCzech RepublicKSB Benatky
Zora LilliCzäczineWomanCadetGermanyTurbine Halle
ZuzanaStodolováWomanCadetCzech RepublicKSBM Praha

 

© 2019 florisvdk.net All rights reserved