europeancupinline.eu

European Cup Inline Speedskating

EC logo

Wörgl International Kriterium


From 25 June 2021 to 27 June 2021
EC logo

Internationale Geraer Rollsporttage


From 17 June 2021 to 19 June 2021
EC logo

6 Giorni Rotellistica - Santa Maria Nuova (Italy)


From 03 August 2021 to 08 August 2021
EC logo

Flanders Grand Prix


From 13 August 2021 to 15 August 2021

Registerd skaters for Flanders Grand Prix

First nameLast nameGenderCategoryCountryClub
AdrianVajanskýManYouthCzech RepublicKSBM Praha
AlberteGreveWomanYouthDenmarkNSK
AlexanderFarthoferManYouthAustriaSC Lattella Wörgl
AlexisBodevenManYouthFranceGROL Vannes Agglo
AliyahReußnerWomanJuniorGermanyTurbine Halle
Ambervan der MeijdenWomanYouthNetherlandsHardrijVereniging Den Haag-Westland
AmélieIgnoulWoman12BelgiumRolschaatsclub Tienen
AndreHeld-EngelbrechtManSeniorGermanyTSSC Erfurt e.V.
AndreaGobbatoManMasterItalyAzzurra Pattinaggio Corsa Trebaseleghe
AnnaEppingerWoman12GermanyTSuGV Großbettlingen
AnnaPetutschniggWomanSeniorAustriaSC Lattella Wörgl
Anne-SophieBergéWomanJuniorBelgiumRolschaatsclub Tienen
AnoukAaldersWoman10Netherlands
BasKeeManYouthNetherlandsRadboud Inline-skating
BasMeijerManSeniorNetherlandsRadboud Inline-skating
BeauWagemakerWomanSeniorNetherlandsRTC Noordwest
BenjaminWolfMan10GermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.
BenteBillenWomanJuniorBelgiumRolschaatsclub Heverlee
BenteKerkhoffWomanSeniorNetherlandsRadboud Inline-skating
BiancaRoosenboomWomanSeniorNetherlandsSkeelerclub Oost Veluwe
BrendBeelenManYouthBelgiumRolschaatsclub Heverlee
BriekDe WeweireMan11BelgiumSkeeler Team Evergem
BrittLowieWomanYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
BrunoPerweinManYouthAustriaOEISC-W
CarolineGaisbauerWomanJuniorAustriaOEISC-W
CharlotteWernerWomanJuniorGermanyTurbine Halle
ChrisBerkhoutManYouthNetherlandsRadboud Inline-skating
Chrisde VeldeManYouthNetherlandsGewest Fryslan
ChristianKromoserManSeniorAustriaÖISC-Burgenland
ChristofferNubeManCadetDenmarkTalent Team Denmark
Clémentine Fauchet WomanSeniorFranceROLLER SPORTS CLUB ALENCON
CodrinSabiescuMan11AustriaOEISC-W
DanielaGil ValenzuelaWomanU 8SpainClub patinaje velocidad 2mil6
Dicte R.LundstedWomanJuniorDenmarkTalent Team Denamark
DinlyKosterWomanJuniorNetherlandsinline selectie Groningen/Drenthe
DominikVAjanskýMan9Czech RepublicKSBM Praha
DrineMantheyWomanCadetDenmarkØstmøn Inlinere
ElanneDe VriesWomanYouthNetherlandsSchaatsvereniging Rotterdam
ElbrichNicolaijWomanYouthNetherlandsIds skeelervereniging
EliseBergéWoman11BelgiumRolschaatsclub Tienen
EllenVan de CatsyeWomanSeniorBelgiumReko Rollerclub Zemst
EsmeeBonestrooWoman10Netherlandssc oldebroek e.o
EwanChéronManCadetFranceGROL Vannes Agglo
Ewout BeijemanManJuniorNetherlandsSKEELERVERENIGING WIJHERUIT
FebeDe KimpeWomanU 8BelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
FerreDe KimpeMan9BelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
FilipJilekMan11Czech RepublicRTS Praha
Finn BjarneKampfenkelManYouthGermanyTSG Aufbau Union Dessau
FleurHulsWomanSeniorNetherlandsIJs- en Skeelerclub Nijeveen
FranziskaPetryWomanSeniorGermany
FrederikSassManJuniorDenmarkTalent Team Denmark
GiacomoGobbatoManYouthItalyAzzurra Pattinaggio Corsa Trebaseleghe
GibranGhazaliManSeniorUnited KingdomLondonSkaters Speed Team
GijsKampManJuniorNetherlandsinline selectie Groningen/Drenthe
GlennNijenhuisManSeniorNetherlandsSkeelerclub Oost Veluwe
HanneDe WeweireWomanU 8BelgiumSkeeler Team Evergem
IrisTibenWomanJuniorNetherlandsRTC Noordwest
IsaSteegstraWomanYouthNetherlandsDe IJsster
ItayDroryManSeniorIsraelTeam israel
IvonaMatkovicWomanCadetAustriaSC Lattella Wörgl
JanMooijmanManYouthNetherlandsRadboud Inline-skating
jan martinmendeManSeniorGermanyPowerslide International Team
JanekWeberManCadetGermanySkate Team Celle
Janne BerkhoutWomanJuniorNetherlandsRadboud Inline-skating
Jarne FeenstraMan12NetherlandsRadboud Inline-skating
JarnoVan der EntManSeniorNetherlandsIJs en Skeelerclub Hoeksewaard
JesikaForstovaWomanYouthCzech RepublicKSBM Praha
JetFransenWomanYouthNetherlandsRadboud Inline-skating
JintheProotWoman9BelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
JohannesVermeerschManCadetBelgiumRolschaatsclub Heverlee
JorenVansteenkisteManYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
Juniorde Blois ManCadetNetherlandsKnsb ZH Opleidingsgroep Zuidwest inline
Jurianvan eekelenMan9NetherlandsRadboud Inline-skating
KaySchipperManSeniorNetherlandsRadboud Inline-skating
KimberleyDe Lang WomanYouthNetherlandsIJs- en Skeelerclub Lindenoord
LaethisiaSchimekWomanSeniorGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau
LarsPatrouilleManYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
LataeshaNarainWomanJuniorNetherlandsRegio Selectie Midden Nederland
LaurensBergéManYouthBelgiumRolschaatsclub Tienen
LeanderDeroyeMan10BelgiumRolschaatsclub Tienen
LiliaMudersWomanYouthGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau
LilianDenisManYouthFranceGROL Vannes Agglo
LinaPetutschniggWomanCadetAustriaSC Lattella Wörgl
LotteD OosterlinckWoman12BelgiumSkeeler Team Evergem
lotteVeenstraWomanSeniorNetherlandsinline selectie Groningen/Drenthe
LotteVerburghWomanYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
LouisaKöpernikWomanJuniorGermanyTurbine Halle
LoukaLeemans WomanYouthBelgiumRolschaatsclub Heverlee
LucieKorvasovaWomanJuniorCzech RepublicIN-LINE VESELÍ
Lukas ReynaertsMan11BelgiumRolschaatsclub Tienen
Luna-MarieLauWomanCadetDenmarktalent Team Denmark
LyssaVansteenkisteWomanCadetBelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MaartjeBerkhoutWoman10NetherlandsRadboud Inline-skating
Magnus NormannJeppesenManYouthDenmarkTalent Team Denmark
MaikStamManJuniorNetherlandsRadboud Inline-skating
ManuelEppingerManCadetGermanyTSuGV Großbettlingen
MarinKuinWoman9NetherlandsRadboud Inline-skating
Marina TetaRichterWomanU 8GermanyRSV Blau-Weiß Gera
MarliesDe WitteWomanCadetBelgiumSkeeler Team Evergem
MarliesVansteenkisteWomanCadetBelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
martinfauchetManCadetFranceROLLER SPORTS CLUB ALENCON
MatteoBarisonManSeniorItalyAzzurra Pattinaggio Corsa Trebaseleghe
MatteoDeceuninckMan9BelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MauriceMarosiManCadetGermanySpeedteam Bodensee
MaxPedersenManSeniorDenmarkNSK
MelissaMooijmanWomanYouthNetherlandsRadboud Inline-skating
MetodejJilekManYouthCzech RepublicRTS Praha
MoritzPlankManJuniorAustriaSC Lattella Wörgl
MoritzWolfManU 8GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.
MyraDevisscherWomanJuniorBelgiumSkeeler Team Evergem
NannaAhlmann HansenWomanYouthDenmarkØstmøn Inlinere
NataschaLindenskovWomanJuniorDenmarkInline Team Danmark
NayeliVan Peteghem Woman9BelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
Niklas Kubik ManCadetGermanySV Flaeming-Skate e.V.
Nikolai BjørklundJohansenManSeniorDenmarkVARK
NilsWagenaarMan11NetherlandsSkeelervereniging IDS
Nine BrechtOosterhofWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging IDS
NoahAndersenMan12DenmarkTalent Team Denmark
NoahLe MoelManYouthFranceGROL Vannes Agglo
NoâmDieboldManCadetFranceLES ROLLER-STONES
NoorNijlandWomanJuniorNetherlandsIJs- en Skeelerclub Nijeveen
OliverLindenskovManSeniorDenmarkInline Team Danmark
RalfRuysschaert ManSeniorBelgiumInline Team Brugse Skeelerclub
RiaSchilderWomanSeniorNetherlandsRadboud Inline-skating
RianneTibenWomanYouthNetherlandsRadboud Inline-skating
RickSchipperManSeniorNetherlandsRadboud Inline-skating
Rickvan den AkkerManYouthNetherlandsGewest Fryslan
RobbeBeelenManJuniorBelgiumBelgian Skate Friends
RobinMetzManCadetNetherlandsIds skeelervereniging
SamuelMorrisManSeniorItalyASCO SKATING CONCOREZZO
SamuelStirnatManCadetGermanyERSG Darmstadt / Team Hessen
SandrineTasWomanSeniorBelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
SanneOosterwijkWomanYouthNetherlandsSkeelervereniging de Draai
SaschaSchenkWomanSeniorNetherlandsRadboud Inline-skating
Sebastian BjørklundJohansenManJuniorDenmarktalent Team Denmark
siebede wachterManCadetBelgiumRolschaatsclub Heverlee
SiebeDeceuninck ManU 8BelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
SilkeVan der WierWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging de Draai
SimionSabiescuManU 8AustriaOEISC-W
SimonDueppreManCadetGermanyERSG Darmstadt
SinikaMantheyWoman11DenmarkØstmøn Inlinere
SofiaSchilderWomanYouthNetherlandsRadboud Inline-skating
StanBeelenManCadetBelgiumRolschaatsclub Heverlee
SterreVeerman WomanJuniorNetherlandsIjs en skeelerclub Nijeveen
SteynWagenaarManCadetNetherlandsSkeelervereniging IDS
TanjaWachswenderWomanYouthAustriaSteir. Rollsportverband
TeunSchoutenManSeniorNetherlandsRegio Selectie Midden Nederland
Theis RLundstedMan12DenmarkTalent Team Denmark
ThomasOosterwijkManJuniorNetherlandsSkeelervereniging de Draai
TimKeeManCadetNetherlandsRadboud Inline-skating
TommasoBarisonManYouthItalyAzzurra Pattinaggio Corsa Trebaseleghe
Udo Van der wierManJuniorNetherlandsinline selectie Groningen/Drenthe
VanessaHerzogWomanSeniorAustriaSC Lattella Wörgl
VeronikaKorvasovaWomanJuniorCzech RepublicIN-LINE VESELÍ
Vik ReynaertsManCadetBelgiumRolschaatsclub Tienen
ViktorieHanzelkovaWomanYouthCzech RepublicIN-LINE VESELÍ
YaraVan Peteghem Woman11BelgiumZwaantjes Rollerclub Zandvoorde

 

© 2021 florisvdk.net All rights reserved