europeancupinline.eu

EC logo

EC logo

XVIII TROFEO INTERNACIONAL "VILLA DE GIJON"

From 31 March 2023 to 02 April 2023

EC logo

18th Terras do Infante Inline Speed Skating – Lagos

From 14 April 2023 to 16 April 2023

EC logo

arena geisingen international 2023

From 21 April 2023 to 23 April 2023

EC logo

Speedskating Kriterium Gross-Gerau

From 28 April 2023 to 30 April 2023

EC logo

Holland Cup - Skeelerclub Oost Veluwe

From 05 May 2023 to 07 May 2023

EC logo

Internationale Geraer Rollsporttage

From 19 May 2023 to 21 May 2023

EC logo

Wörgl International Kriterium

From 16 June 2023 to 18 June 2023

EC logo

6 Giorni Rotellistica - Santa Maria Nuova (Italy)

From 02 August 2023 to 06 August 2023

EC logo

Flanders Grand Prix

From 11 August 2023 to 13 August 2023

Registered skaters for XVIII TROFEO INTERNACIONAL "VILLA DE GIJON"

First nameLast nameGenderCategoryCountryClubTeam/Sponsor
ADRIÁNBEDIA JURADOManSeniorSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
ADRIÁNSUÁREZManSeniorSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
AinitzeLorenteWomanU 12SpainC.D. AmayaC.D. Amaya
AlbaCoca ReyeroWomanJuniorSpainA.D. ASTUR PATINA.D. ASTUR PATIN
ALBAEIROA SEOANEWomanCadetSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
Amaiur Amillano ZurbanoWomanSeniorSpainTxantrea KKETxantrea KKE
AmaiurJohnstonManYouthSpainTXANTREA K.K.E.TXANTREA K.K.E.
AMAYASANTOS FERNÁNDEZWomanU 13SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
ANDREABOEDO ARZAWomanJuniorSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
ANDREAGONZÁLEZ MARTÍNEZWomanU 12SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
ANGIE GABRIELA CASTRO MEJIAWomanYouthColombiaEvolution SkateEvolution Skate
ANGYVALENTINAWomanSeniorColombia
AntónioPiteiraManJuniorPortugalAgrupamento de Escolas Marinha Grande PoenteAgrupamento de Escolas Marinha Grande Poente
CamilaTomassetti WomanYouthColombiaEvolution SkateEvolution Skate
claudiabatallaWomanSeniorSpainAlmassora CPSkating start-moskates
CLAUDIALANGA TORRESWomanYouthSpainC.P. 2mil6C.P. 2mil6
CRISTINALEMOS PRESNOWomanYouthSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
DANIELABOEDO ARZAWomanU 12SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
DANIELA AMORGIL VALENZUELAWomanU 11SpainC.P. 2mil6C.P. 2mil6
Diego Alejandro Herrera RozoManSeniorColombiaCarbone radical Carbone radical
ElineMulderWomanYouthNetherlandsRSC LEUVENRSC LEUVEN
Eneko Hernández Pérez ManU 12SpainTXANTREA K.K.E.TXANTREA K.K.E.
ERIKPLATAS SUÁREZManU 12SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
EYREBERGANTIÑOS CAÑÁSWomanU 10SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
FilipJilekManCadetCzech RepublicRTS PrahaRTS Praha
FranciscaHenriquesWomanYouthPortugalClub Sport MaritimoClub Sport Maritimo
GONZALOFERRAZManSeniorSpainMarianistas ZaragozaMarianistas Zaragoza
IANPLATAS SUÁREZManCadetSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
IgnacioMoránManJuniorSpainCLUB PATIN VELOCIDAD RIVASCLUB PATIN VELOCIDAD RIVAS
IKERCONDE VIEITESManU 13SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
Iona JohnstonWomanU 12SpainTXANTREA K.K.E.TXANTREA K.K.E.
IRENECABRERO LAVILLAWomanCadetSpainC.P. 2mil6C.P. 2mil6
JAVIERVICOS DEUSManJuniorSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
JOHN SEBASTIÁNLUNA VILLAMIZARManYouthColombia
JorgeMurManSeniorSpainMarianistas ZaragozaMarianistas Zaragoza
JORGEVIÑAS GAREAManSeniorSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
KeilyDelgadoWomanSeniorColombiaUnión Norte Unión Norte
KoenLe LièvreManJuniorBelgiumKoninklijk Modern Skaters Club WilrijkKoninklijk Modern Skaters Club Wilrijk
LeonorLadeiraWomanYouthPortugalClub Sport MaritimoClub Sport Maritimo
LIDIACORDOBA GOMEZWomanJuniorSpainCLUB PATIN VELOCIDAD RIVASClub Patin Velocidad Rivas
Lucas Orzanco Iraizoz ManCadetSpainCD AMAYA CD AMAYA
LUCÍAGARCÍA COUTOWomanU 11SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
LUCIAMAGRO GARBAJOSAWomanSeniorSpainC.P. 2mil6C.P. 2mil6
LUNADOMINGUEZ TORCALWomanJuniorSpainC.P. 2mil6C.P. 2mil6
LyssaVansteenkisteWomanYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
Manuel PiteiraManYouthPortugalAgrupamento de Escolas Marinha Grande PoenteAgrupamento de Escolas Marinha Grande Poente
MANUELREGO RAMOSManU 9SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
MaríaBalsaWomanYouthSpainCARBONE RADICALCARBONE RADICAL
Maria Botero ArceizWomanYouthSpainCPVCierzoCPVCierzo
MariaFerro Maynar WomanCadetSpainTXANTREA K.K.E.TXANTREA K.K.E.
MarliesVansteenkisteWomanYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MartimVieiraManYouthPortugalClub Sport MaritimoClub Sport Maritimo
MATEORODRÍGUEZ TEIJOManU 13SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
MetodejJilekManJuniorCzech RepublicRTS PrahaRTS Praha
Nathalia ValentinaBermúdez Padilla WomanSeniorColombiaCarbone Radical Carbone Radical
NereaLanga TorresWomanSeniorSpainC.P. 2mil6C.P. 2mil6
NICOLÁS EIROA SEOANEManU 12SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
NOAREGO RAMOSWomanU 13SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
NORAHBUUSCH BERMEJOWomanYouthSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
OliverGrobManSeniorSwitzerlandSpeed Skater ZugNL Custom International
PAULACONDE VIEITESWomanU 10SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
PaulaJardimWomanU 10SpainCLUB PATIN VELOCIDAD RIVASCLUB PATIN VELOCIDAD RIVAS
PedroFigueiredoManSeniorPortugalClub Sport MaritimoClub Sport Maritimo
Raquel CeciliaRios VergaraWomanSeniorColombiapegasos elite pegasos elite
RAÚLCOUTO ARADASManYouthSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
RaulJardim BarbaManCadetSpainC.P.V. RIVAS IN GRAVITYClub Patin Velocidad Rivas
ROQUE VALEIRO CORTIZOManYouthSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
SARABEDIA JURADOWomanCadetSpainA.D. ASTUR PATINA.D. ASTUR PATIN
SheilaGomezWomanSeniorSpainC.M.P Arganda del ReyC.M.P Arganda del Rey
TomMulderManJuniorNetherlandsRSC LEUVENRSC LEUVEN
UxueCruzWomanCadetSpainTXANTREA K.K.E.TXANTREA K.K.E.
XOELVILARIÑO ORDÓÑEZManYouthSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
XURXOVALEIRO CORTIZOManCadetSpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira
YOELBERGANTIÑOS CAÑÁSManU 12SpainS.C.D. RabadeiraS.C.D. Rabadeira

 

© 2023 florisvdk.net All rights reserved