europeancupinline.eu

EC logo

EC logo

XVIII TROFEO INTERNACIONAL "VILLA DE GIJON"

From 31 March 2023 to 02 April 2023

EC logo

18th Terras do Infante Inline Speed Skating – Lagos

From 14 April 2023 to 16 April 2023

EC logo

arena geisingen international 2023

From 21 April 2023 to 23 April 2023

EC logo

Speedskating Kriterium Gross-Gerau

From 28 April 2023 to 30 April 2023

EC logo

Holland Cup - Skeelerclub Oost Veluwe

From 05 May 2023 to 07 May 2023

EC logo

Internationale Geraer Rollsporttage

From 19 May 2023 to 21 May 2023

EC logo

Wörgl International Kriterium

From 16 June 2023 to 18 June 2023

EC logo

6 Giorni Rotellistica - Santa Maria Nuova (Italy)

From 02 August 2023 to 06 August 2023

EC logo

Flanders Grand Prix

From 11 August 2023 to 13 August 2023

Registered skaters for Speedskating Kriterium Gross-Gerau

First nameLast nameGenderCategoryCountryClubTeam/Sponsor
AarathyKastury RajWomanSeniorIndiaPOWERSLIDE RACINGPOWERSLIDE RACING
alejandraperdromoWomanSeniorColombiaBogotá idrdBogotá idrd
AlexCUJAVANTEManSeniorColombiaMarianiMariani
alexisbodevenManJuniorFranceGROL- GROUPE ROLLER VANNES AGGLOPôle Espoir BRETAGNE
AliyaOussaifiWomanU 10GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
Ambervan der MeijdenWomanJuniorNetherlandsHardrijVereniging Den Haag-WestlandKNSB Talent Team Zuidwest
Anaëlle ParisWomanJuniorFranceClub Sportif BretignyPôle Espoir BRETAGNE
AndresAsidanManU 10BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
AndresBelloManSeniorColombiaBogotá idrdBogotá idrd
AnnaWeberWomanJuniorGermanyBlau-Gelb Groß-GerauBlau-Gelb Groß-Gerau
AnoukAaldersWomanYouthNetherlandsSkeelervereniging de DraaiGewest Fryslân
AnoukCnossenWomanJuniorNetherlandsIJs- en Skeelerclub LindenoordKNSB Talent Team Noord
ArthurBucklerManCadetUnited KingdomWisbech Roller Speed ClubWisbech Inline Speed Skating Club
ArthurLebeaupinManJuniorFranceADEL ROLLER SPORTPôle Espoir BRETAGNE
Bart SwingsManSeniorBelgiumRSC LEUVENPowerslide/Matter racing
BenBachmannManU 13GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
BenWeberManU 13GermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
BenjaminWolfManU 13GermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
BenteKerkhoffWomanSeniorNetherlandsRadboud Inline-skatingAtom Skates
BrendBeelenManJuniorBelgiumRSC LEUVENRSC LEUVEN
camilavargasWomanJuniorColombiaBogotá idrdBogotá idrd
camillacarmonaWomanJuniorFrance
CarlosPereiraManYouthGermanyERSG DarmstadtERSG Darmstadt
Cas Van DeurenManJuniorNetherlandsSVO OudewaterSVO Oudewater
Chrisde VeldeManJuniorNetherlandsGewest FryslanKNSB Talent Team Noord
Clara ElsäßerWomanYouthGermanyTSSC Erfurt e.V.TSSC Erfurt e.V.
ColinKundischManCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
DamienSILVESTRE--STRIEGELManYouthFranceBISCHHEIM STRASBOURG SKATINGBISCHHEIM STRASBOURG SKATING
DavidBadenManJuniorGermanyTeam Pecbi Mariani
DavidRodriguezManSeniorColombiaBogotá idrdBogotá idrd
DoutzenCampsWomanU 10BelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
ElanneDe VriesWomanJuniorNetherlandsSchaatsvereniging RotterdamSchaatsvereniging Rotterdam
ElbrichNicolaijWomanJuniorNetherlandsIds skeelerverenigingKNSB Talent Team Noord
EliasPescheckManYouthGermanyHallescher ISCHallescher ISC
ElineMulderWomanYouthNetherlandsRSC LEUVENRSC LEUVEN
ElyneVermeireWomanU 11BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
EmelieUhligWomanU 12GermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
EmmaPeetzWomanU 11GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
EmmaPollexWomanU 11GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
EnzoRöselManU 13GermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
ErinGreenWomanJuniorNew ZealandTSG Aufbau Union DessauTSG Aufbau Union Dessau
EugeniaTenenbaumWomanSeniorGermanyBlau-Gelb Gross-GerauBlau-Gelb Gross-Gerau
EwanChéronManYouthFranceGROL Vannes AggloPôle Espoir BRETAGNE
FelixRijhnenManSeniorGermanyPowerslide International Team Powerslide International Team
FilipJilekManCadetCzech RepublicRTS PrahaRTS Praha
FinnMillingManJuniorGermanyTSG Aufbau Union DessauTSG Aufbau Union Dessau
Finn BjarneKampfenkelManJuniorGermanyTeam Redvil Racer / TSG Aufbau Union DessauTeam Redvil Racer / TSG Aufbau Union Dessau
FleurHulsWomanSeniorNetherlandsIJs- en Skeelerclub NijeveenKNSB Talent Team Noord
FlorentPlaireManJuniorFranceADEL ROLLER SPORTPôle Espoir BRETAGNE
FranciscoPetrelliManSeniorArgentinaHolliday PavéHolliday Pavé
FranziskaPetryWomanSeniorGermanyTeam Redvil Racer / TSG Aufbau Union DessauTeam Redvil Racer / TSG Aufbau Union Dessau
FrederikBech-RydingManCadetDenmarkRulnordTalentteam Denmark
gabrielaruedaWomanSeniorColombiaPowerslide International TeamPowerslide International Team
GretaHackelWomanYouthGermanyHallescher ISCHallescher ISC
Helena UnterdörfelWomanCadetGermanySCC Skating BerlinSCC Skating Berlin
InkaHildebrandtWomanCadetGermanyTSG Aufbau Union DessauTSG Aufbau Union Dessau
IsaSteegstraWomanJuniorNetherlandsDe IJssterKNSB Talent Team Noord
IsabellFuchsWomanYouthGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
IsabellaLondonoWomanYouthColombiaTSSC ErfurtTSSC Erfurt
JacoboMantillaManSeniorColombiaPowerslide International TeamPowerslide International Team
JadeLecoqWomanYouthFranceCPAL LOCMINEPôle Espoir BRETAGNE
Jan Martin Mende ManSeniorGermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
JanaBohumskaWomanSeniorCzech RepublicKSBM PrahaKSBM Praha
JanekWeberManYouthGermanyBlau-Gelb Gross-GerauBlau-Gelb Gross-Gerau
Janna Wietske van der EndeWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
JarnoHaitjemaManJuniorNetherlandsIJs- en Skeelerclub LindenoordKNSB Talent Team Noord
JarnoVan der EntManSeniorNetherlandsKNSB Talent Team ZuidwestKNSB Talent Team Zuidwest
Jasminvan der terpWomanJuniorNetherlandsIds skeelerverenigingIds skeelervereniging
JasonSuttelsManSeniorBelgiumRSC LEUVENPowerslide/Matter racing
JelmarHempeniusManSeniorNetherlandsSkeelervereniging IDSKNSB Talent Team Noord
JenniferWagenaar - BollenWomanSeniorNetherlandsSkeelerclub Oost VeluweABC Hekwerk
Jildou De Boer WomanU 11NetherlandsIDS ZwaagwesteindeIDS Zwaagwesteinde
Joesvan DeursenManSeniorNetherlandsInline selectie ZHInline selectie ZH
JohannesHoomansManCadetNetherlandsDe IJssterGewest Fryslân
JohannesVermeerschManYouthBelgiumRSC LEUVENRSC LEUVEN
JorenVansteenkisteManJuniorBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
JorgeEscobarManSeniorColombiaBogotá idrdBogotá idrd
JosephineOttoWomanCadetGermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
JosieHofmannWomanSeniorGermanyPowerslide/Matter racing
Juan CruzAraldiManSeniorArgentinaSan Lorenzo de AlmagroHolliday Pavè
Juan PablocusbaManSeniorFrancebogotabogota
JudithZschätzschWomanU 12GermanySCC Skating BerlinSCC Skating Berlin
julesfelixManJuniorFrancekrokosportsPôle Espoir BRETAGNE
JuliaBeechWomanYouthGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
Juniorde Blois ManYouthNetherlandsSTC de RijnstreekKNSB Talent Team Zuidwest
Kai-ArneOttenhoffManYouthNetherlandsGewest FryslanGewest Fryslân
KaileyVan der veen WomanCadetNetherlandsIds skeelerverenigingGewest Fryslân
KenBachmannManU 11GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
kirbyBarkerManU 13United KingdomWisbech Inline Speed Skating ClubWisbech Inline Speed Skating Club
KyraKamstraWomanCadetNetherlandssc oldebroek e.osc oldebroek e.o
LaethisiaSchimekWomanSeniorGermanyBlau-Gelb Groß-GerauPowerslide/Matter racing
LanaSchiphofWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
LarsDijckManCadetNetherlandsIds skeelerverenigingGewest Fryslân
LarsPatrouilleManJuniorBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
LataeshaNarainWomanSeniorNetherlandsRegio Selectie Midden NederlandRegio Selectie Midden Nederland
LeahBarkerWomanCadetUnited KingdomWisbech Inline Speed Skating ClubWisbech Inline Speed Skating Club
LeanderDeroyeManU 13BelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
LeandroGrossManSeniorSwitzerlandRSC LiestalRSC Liestal
LennartGeinitzManCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
LéoDERVINManU 12France, MetropolitanBischheim Strasbourg SkatingBischheim Strasbourg Skating
LeonWeberManU 11GermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
LeonieImhofWomanSeniorGermanyBlau-Gelb Gross-GerauTakino Germany
Leonie FlorenceOhlWomanSeniorGermanyBlau-Gelb Gross-GerauNL Custom International
LiliaMudersWomanJuniorGermanyBlau-Gelb Groß-GerauBlau-Gelb Groß-Gerau
LinaSchumannWomanYouthGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.Aufbau Team - RSV Blau-Weiß Gera
LiseDijkstraWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
LotteVerburghWomanJuniorBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
LuisaFuchsWomanCadetGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
Luna-MarieLauWomanYouthDenmarktalent Team DenmarkInline Team Denmark
LyannLukasWomanCadetGermanySCC Skating BerlinSCC Skating Berlin
LyssaVansteenkisteWomanYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
Magnus NormannJeppesenManJuniorDenmarkTalent Team DenmarkInline Team Denmark
Malik OleKampfenkelManJuniorGermanyTSG Aufbau Union DessauTSG Aufbau Union Dessau
MarieZöltschWomanCadetGermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
MariemOussaifi WomanCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
Marina TetaRichterWomanU 11GermanyRSV Blau-Weiß GeraRSV Blau-Weiß Gera
MarliesVansteenkisteWomanYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MartDeroyeWomanU 9BelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
MartinRumpfManSeniorGermanySkate Team CelleSkate Team Celle
MassimoVerleeneManCadetBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MatteoDeceuninckManU 12BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MauriceMarosiManYouthGermanySpeedteam BodenseeSpeedteam Bodensee
MelanieBlumWomanYouthSwitzerlandInline Club MittellandInline Club Mittelland
MetodejJilekManJuniorCzech RepublicRTS PrahaRTS Praha
MiaZschaetzschWomanCadetGermanyBlau-Gelb Gross-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Gross-Gerau / Team Hessen
MilleFlawinneManU 13BelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
MoritzWolfManU 10GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
NathanManachManJuniorFranceLA BEAUMANOIRPôle Espoir BRETAGNE
NayeliVan Peteghem WomanU 12BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
Neeltsje de BoerWomanCadetNetherlandsGewest Fryslân Gewest Fryslân
NeleNeumannWomanJuniorGermanySpeedskating Leipzig e.V.Speedskating Leipzig e.V.
NevioGrossManJuniorSwitzerlandRSC LiestalRSC Liestal
NicoBlumManJuniorSwitzerlandInline Club MittellandInline Club Mittelland
NikkiNoordergraafWomanSeniorNetherlandsHardrijVereniging Den Haag-WestlandAtom Skates
NilsUhligManJuniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
NilsWagenaarManCadetNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
NoahAUBERT WomanYouthFranceARVOR ROLLER SPORTPôle Espoir BRETAGNE
NoahLE MOËLManJuniorFranceGROL- GROUPE ROLLER VANNES AGGLOPôle Espoir BRETAGNE
NolannPOMMIERManJuniorFrance, MetropolitanCSB Roller SportsPôle Espoir BRETAGNE
OleZimmermann ManCadetGermanyRSV Blau-Weiß GeraRSV Blau-Weiß Gera
OliverBech-RydingManU 13DenmarkRulnordTalentteam Denmark
OliverGrobManSeniorSwitzerlandSpeed Skater ZugNL Custom International
PaulSchneiderManYouthGermanyGettorfer TVGettorfer TV
PaulineSelzerWomanCadetGermanyBlau-Gelb Groß-GerauBlau-Gelb Groß-Gerau
Raquel CeciliaRios VergaraWomanSeniorColombiapegasos elite pegasos elite
RaulJardim BarbaManCadetSpainC.P.V. RIVAS IN GRAVITYClub Patin Velocidad Rivas
RephaelBoefManSeniorIsraelSVO OudewaterSVO Oudewater
RicoMateoManSeniorColombiaBogotá idrdBogotá idrd
RobbeBeelenManSeniorBelgiumRSC LEUVENRSC LEUVEN
RobinMetzManYouthNetherlandsGewest FryslanGewest Fryslân
RocioBerbel AltWomanSeniorArgentinaSan Lorenzo de AlmagroHolliday Pavè
Romane Courtois WomanYouthFrance, MetropolitanCSB Roller SportsPôle Espoir BRETAGNE
RosalieBoehmWomanJuniorGermanySc DHfK LeipzigSc DHfK Leipzig
RyanDraaismaManCadetNetherlandsSkeelervereniging de DraaiGewest Fryslân
Samuel MorrisManSeniorUnited KingdomNorth London Roller Speed Skating ClubSkate13
SamuelStirnatManYouthGermanyERSG Darmstadt / Team HessenERSG Darmstadt / Team Hessen
SamuelZschätzschManCadetGermanySCC Skating BerlinSCC Skating Berlin
SanneOosterwijkWomanJuniorNetherlandsSkeelervereniging de DraaiA6.nl - Groot in auto’s
SarahRogerWomanYouthFrance, MetropolitanVSF LA FERTE BERNARDPôle Espoir BRETAGNE
Semvan BeekManYouthNetherlandsKNSB Talent Team ZuidwestKNSB Talent Team Zuidwest
shalomvargasWomanSeniorColombiaBogotá idrdBogotá idrd
SiebeDeceuninck ManU 10BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
SilkeVan der WierWomanYouthNetherlandsSkeelervereniging de DraaiSkeelervereniging de Draai
SimonDüppreManYouthGermanyERSG DarmstadtERSG Darmstadt
sofiaruizWomanSeniorColombiaBogotá idrdBogotá idrd
SophieNijboerWomanYouthNetherlandsIJs- en Skeelerclub NijeveenIJs- en Skeelerclub Nijeveen
StanBeelenManYouthBelgiumRSC LEUVENRSC LEUVEN
SteynWagenaarManYouthNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
Tamino OhmeManSeniorGermanySC DHfK Leipzig e.V.SC DHfK Leipzig e.V.
TaylorBarkerManYouthUnited KingdomWisbech Inline Speed Skating ClubWisbech Inline Speed Skating Club
ThomasSILVESTRE --STRIEGELManU 13FranceBISCHHEIM STRASBOURG SKATINGBISCHHEIM STRASBOURG SKATING
TimoLehnertzManSeniorGermanyBONT Skate
TinaBlumWomanYouthSwitzerlandInline Club MittellandInline Club Mittelland
TomMulderManJuniorNetherlandsRSC LEUVENRSC LEUVEN
Udo Van der wierManSeniorNetherlandsinline selectie Groningen/Drenthe KNSB Talent Team Noord
VanessaZimmermannWomanCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
VioletteBraunWomanJuniorFranceBISCHHEIM STRASBOURG SKATINGEOSKATES World Team
VitaVan DeurenWomanYouthNetherlandsSVO OudewaterSVO Oudewater
YanoukZijlstra WomanYouthNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
zibozhangManSeniorChinaTeam SuZhouTeam SuZhou
Zora LilliCzäczineWomanJuniorGermanyHallescher ISCITanixs Racinteam

 

© 2023 florisvdk.net All rights reserved