europeancupinline.eu

EC logo

EC logo

XVIII TROFEO INTERNACIONAL "VILLA DE GIJON"

From 31 March 2023 to 02 April 2023

EC logo

18th Terras do Infante Inline Speed Skating – Lagos

From 14 April 2023 to 16 April 2023

EC logo

arena geisingen international 2023

From 21 April 2023 to 23 April 2023

EC logo

Speedskating Kriterium Gross-Gerau

From 28 April 2023 to 30 April 2023

EC logo

Holland Cup - Skeelerclub Oost Veluwe

From 05 May 2023 to 07 May 2023

EC logo

Internationale Geraer Rollsporttage

From 19 May 2023 to 21 May 2023

EC logo

Wörgl International Kriterium

From 16 June 2023 to 18 June 2023

EC logo

6 Giorni Rotellistica - Santa Maria Nuova (Italy)

From 02 August 2023 to 06 August 2023

EC logo

Flanders Grand Prix

From 11 August 2023 to 13 August 2023

Registered skaters for Flanders Grand Prix

First nameLast nameGenderCategoryCountryClubTeam/Sponsor
AlessiaWittmackWomanCadetGermanySSC HeilbronnSSC Heilbronn
AlizéeFROUMENTINWomanCadetFrance, MetropolitanRoller Sport Saint PierraisRoller Sport Saint Pierrais
Ambervan der MeijdenWomanJuniorNetherlandsHardrijVereniging Den Haag-WestlandKNSB Talent Team Zuidwest
AmélieIgnoulWomanCadetBelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
AnaëlleJolyWomanSeniorFranceLES ROLLER-STONESLES ROLLER-STONES
AndresAsidanManU 10BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
Anna MeulmeesterWomanU 13NetherlandsWarmondse ijs en skeelerclubWarmondse ijs en skeelerclub
AnnaSängerWomanSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.Aufbau Team - RSV Blau-Weiß Gera
AnnaWeberWomanJuniorGermanyBlau-Gelb Groß-GerauBlau-Gelb Groß-Gerau
AnoukAaldersWomanYouthNetherlandsSkeelervereniging de DraaiGewest Fryslân
AnoukCnossenWomanJuniorNetherlandsIJs- en Skeelerclub LindenoordKNSB Talent Team Noord
ArthurBucklerManCadetUnited KingdomWisbech Roller Speed ClubWisbech Inline Speed Skating Club
ArvedDohmelManCadetGermanySSC Köln 1998 e.V.SSC Köln 1998 e.V.
AsaPapeWomanU 13BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
BenBachmannManU 13GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
BenWeberManU 13GermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
BenjaminWolfManU 13GermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
Bo Van RijnWomanU 9NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
BrendBeelenManJuniorBelgiumRSC LEUVENRSC LEUVEN
BrentVerleyeManU 10BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
BriekDe WeweireManCadetBelgiumSkeeler Team EvergemSkeeler Team Evergem
BrittLowieWomanJuniorBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
CaleyMarleinWomanJuniorBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
CarlosPereiraManYouthGermanyERSG DarmstadtERSG Darmstadt
casvan cauwenberghManU 13BelgiumRSC LEUVENRSC LEUVEN
Chrisde VeldeManJuniorNetherlandsGewest FryslanKNSB Talent Team Noord
ColinKundischManCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
Dionvan HalManJuniorNetherlandsKNSB Talent Team ZuidwestKNSB Talent Team Zuidwest
ElanneDe VriesWomanJuniorNetherlandsSchaatsvereniging RotterdamSchaatsvereniging Rotterdam
ElbrichNicolaijWomanJuniorNetherlandsIds skeelerverenigingKNSB Talent Team Noord
EliasPescheckManYouthGermanyHallescher ISCHallescher ISC
ElinGalletWomanCadetFranceLES ROLLER-STONESLES ROLLER-STONES
ElineMulderWomanYouthNetherlandsRSC LEUVENRSC LEUVEN
Elinevan LeijenhorstWomanU 12NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
EliseLebluyWomanCadetBelgiumzwaantjes roller clubzwaantjes roller club
ElyneVermeireWomanU 11BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
FayPetitjeanWomanU 13NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
FebeDe KimpeWomanU 10BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
FemkeHazeveldWomanU 10NetherlandsSkeelervereniging de DraaiSkeelervereniging de Draai
Femkevan BeekWomanCadetNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
FerreDe KimpeManU 12BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
Fiennevan LeijenhorstWomanU 10NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
FilipJilekManCadetCzech RepublicRTS PrahaRTS Praha
FleurVeenWomanSeniorNetherlandsGewest FryslanA6.nl - Groot in auto’s
FranciscaHenriquesWomanYouthPortugalClub Sport MaritimoClub Sport Maritimo
FranziskaPetryWomanSeniorGermanyTeam Redvil Racer / TSG Aufbau Union DessauTeam Redvil Racer / TSG Aufbau Union Dessau
FriedaBielickiWomanYouthGermanySpeedskating Leipzig e.V.Speedskating Leipzig e.V.
GarancePLANTELINEWomanCadetFranceRSSPRSSP
GretaHackelWomanYouthGermanyHallescher ISCHallescher ISC
GustaveGaillardManU 12FranceRSSPRSSP
Helena UnterdörfelWomanCadetGermanySCC Skating BerlinSCC Skating Berlin
HugoPruvostManJuniorFranceLES ROLLER-STONESLES ROLLER-STONES
InkaHildebrandtWomanCadetGermanyTSG Aufbau Union DessauTSG Aufbau Union Dessau
IsaSteegstraWomanJuniorNetherlandsDe IJssterKNSB Talent Team Noord
IsabellFuchsWomanYouthGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
JakubKovarikManJuniorCzech RepublicIN-LINE VESELÍIN-LINE VESELÍ
JanHorakManJuniorCzech RepublicIN-LINE VESELÍIN-LINE VESELÍ
JanekWeberManYouthGermanyBlau-Gelb Gross-GerauBlau-Gelb Gross-Gerau
Janna Wietske van der EndeWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
JanneBoosWomanYouthNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
JannesSeyfarthManJuniorGermanySpeedskating Leipzig e.V.Speedskating Leipzig e.V.
Jarne FeenstraManCadetNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
JarnoHaitjemaManJuniorNetherlandsIJs- en Skeelerclub LindenoordKNSB Talent Team Noord
Jasminvan der terpWomanJuniorNetherlandsIds skeelerverenigingIds skeelervereniging
JesikaForstovaWomanJuniorCzech RepublicRTS PrahaRTS Praha
Joesvan DeursenManSeniorNetherlandsInline selectie ZHInline selectie ZH
JohannesHoomansManCadetNetherlandsDe IJssterGewest Fryslân
JolienHazeveldWomanU 13NetherlandsSkeelervereniging de DraaiSkeelervereniging de Draai
JonneHolthuisWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging de DraaiSkeelervereniging de Draai
JorenVansteenkisteManJuniorBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
JorenVerleyeManU 13Belgiumzwaantjes roller clubzwaantjes roller club
Jortvan VondelManU 12NetherlandsIJs en skeelerclub LisserbroekIJs en skeelerclub Lisserbroek
JosephineOttoWomanCadetGermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
JudithZschätzschWomanU 12GermanySCC Skating BerlinSCC Skating Berlin
JuliaBeechWomanYouthGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
Juniorde Blois ManYouthNetherlandsSTC de RijnstreekKNSB Talent Team Zuidwest
Jurianvan eekelenManU 12NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
Kai-ArneOttenhoffManYouthNetherlandsGewest FryslanGewest Fryslân
KaileyVan der veen WomanCadetNetherlandsIds skeelerverenigingGewest Fryslân
KarolinaKubikWomanU 11GermanySV Flaeming-Skate e.V. SV Flaeming-Skate e.V.
KenBachmannManU 11GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
kirbyBarkerManU 13United KingdomWisbech Inline Speed Skating ClubWisbech Inline Speed Skating Club
KristynaJungovaWomanCadetCzech RepublicIN-LINE VESELÍIN-LINE VESELÍ
KyraKamstraWomanCadetNetherlandssc oldebroek e.osc oldebroek e.o
LanaSchiphofWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging IDSSkeelervereniging IDS
LarsDijckManCadetNetherlandsIds skeelerverenigingGewest Fryslân
Laszlo PalSzephalmiManYouthDenmarkInline Team DenmarkTalentteam Denmark
LataeshaNarainWomanSeniorNetherlandsRegio Selectie Midden NederlandRegio Selectie Midden Nederland
Laura Desmaele WomanJuniorFranceJEUNESSES SPORTIVES DE COULAINESJEUNESSES SPORTIVES DE COULAINES
LeanderDeroyeManU 13BelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
LeandroGrossManSeniorSwitzerlandRSC LiestalRSC Liestal
LenaMajewskaWomanYouthGermanyarena geisingen InlineSport e.V.arena geisingen InlineSport e.V.
LennKustersManCadetBelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
LeonWeberManU 11GermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
LeonorLadeiraWomanYouthPortugalClub Sport MaritimoClub Sport Maritimo
Lexie RuiterWomanU 11NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
LiliaMudersWomanJuniorGermanyBlau-Gelb Groß-GerauBlau-Gelb Groß-Gerau
LinaSchumannWomanYouthGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
LiseDijkstraWomanCadetNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
LottaKühnapfelWomanYouthGermanySpeedskating Leipzig e.V.Speedskating Leipzig e.V.
LotteVerburghWomanJuniorBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
LucieConradtWomanU 10GermanyBlau-Gelb Groß-GerauBlau-Gelb Groß-Gerau
LucieKorvasovaWomanSeniorCzech RepublicIN-LINE VESELÍIN-LINE VESELÍ
LucienGaillardManCadetFranceRSSPRSSP
LuisaFuchsWomanCadetGermanyBlau-Gelb Groß-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Groß-Gerau / Team Hessen
Luna-MarieLauWomanYouthDenmarktalent Team DenmarkInline Team Denmark
LyannLukasWomanCadetGermanySCC Skating BerlinSCC Skating Berlin
LyssaVansteenkisteWomanYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MaelyHAROUWomanYouthFranceRSSPRSSP
Magnus NormannJeppesenManJuniorDenmarkTalent Team DenmarkInline Team Denmark
MAIWENNJULOUWomanYouthFrance, MetropolitanALC BOUGUENAISALC BOUGUENAIS
ManuelEppingerManYouthGermanyTSuGV GroßbettlingenTSuGV Großbettlingen
MaraDeubnerWomanCadetGermanySpeedskating Leipzig e.V.Speedskating Leipzig e.V.
MarieSängerWomanSeniorGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
Mariekede VriesWomanJuniorNetherlandsSkeelervereniging de DraaiKNSB Talent Team Noord
MariesolGottwein-HoppWomanCadetGermanyERSG DarmstadtERSG Darmstadt
MarinHolthuisWomanU 12NetherlandsSkeelervereniging de DraaiSkeelervereniging de Draai
MarinKuinWomanU 12NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
MarionFRUCHETWomanU 13FranceALC BOUGUENAISALC BOUGUENAIS
MarliesVansteenkisteWomanYouthBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MartDeroyeWomanU 9BelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
MartimVieiraManYouthPortugalClub Sport MaritimoClub Sport Maritimo
MartinPLANTELINEManJuniorFranceRSSPRSSP
MarvinKlotzManJuniorGermanySSC Heilbronn e.V.SSC Heilbronn e.V.
MassimoVerleeneManCadetBelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MatteoDeceuninckManU 12BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MelissaMooijmanWomanJuniorNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
MetodejJilekManJuniorCzech RepublicRTS PrahaRTS Praha
MiaZschaetzschWomanCadetGermanyBlau-Gelb Gross-Gerau / Team HessenBlau-Gelb Gross-Gerau / Team Hessen
MilaPapeWomanU 11BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
MilleFlawinneManU 13BelgiumRolschaatsclub TienenRolschaatsclub Tienen
MoritzWolfManU 10GermanyRSV Blau Weiss Gera e.V.RSV Blau Weiss Gera e.V.
NayeliVan Peteghem WomanU 12BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
Neeltsje de BoerWomanCadetNetherlandsGewest Fryslân Gewest Fryslân
NevioGrossManJuniorSwitzerlandRSC LiestalRSC Liestal
NikkiNoordergraafWomanSeniorNetherlandsHardrijVereniging Den Haag-WestlandAtom Skates
Niklas Kubik ManYouthGermanySV Flaeming-Skate e.V. SV Flaeming-Skate e.V.
NilsWagenaarManCadetNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
NoaPetitjean WomanCadetNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
NoâmDieboldManYouthFranceLES ROLLER-STONESLES ROLLER-STONES
OleZimmermann ManCadetGermanyRSV Blau-Weiß GeraRSV Blau-Weiß Gera
OndrejNovacekManJuniorCzech RepublicIN-LINE VESELÍIN-LINE VESELÍ
PaulSchneiderManYouthGermanyGettorfer TVGettorfer TV
PaulineSelzerWomanCadetGermanyBlau-Gelb Groß-GerauBlau-Gelb Groß-Gerau
PedroFigueiredoManSeniorPortugalClub Sport MaritimoClub Sport Maritimo
Pia-ElisaMittlerWomanJuniorGermanyHallescher ISCITanixs Racinteam
RekaSzephalmiWomanCadetDenmarkTalent Team DenmarkTalent Team Denmark
RobbeBeelenManSeniorBelgiumRSC LEUVENRSC LEUVEN
RosankuipWomanCadetNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
RubeScheirsManU 10BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
RyanDraaismaManCadetNetherlandsSkeelervereniging de DraaiGewest Fryslân
Samuel MorrisManSeniorUnited KingdomNorth London Roller Speed Skating ClubSkate13
SamuelStirnatManYouthGermanyERSG Darmstadt / Team HessenERSG Darmstadt / Team Hessen
SamuelZschätzschManCadetGermanySCC Skating BerlinSCC Skating Berlin
SanneOosterwijkWomanJuniorNetherlandsSkeelervereniging de DraaiA6.nl - Groot in auto’s
SarahRogerWomanYouthFrance, MetropolitanVSF LA FERTE BERNARDPôle Espoir BRETAGNE
SebastianKieserManJuniorGermany
SharissaOussorenWomanYouthNetherlands
SiebeDeceuninck ManU 10BelgiumZwaantjes Rollerclub ZandvoordeZwaantjes Rollerclub Zandvoorde
SilkeVan der WierWomanYouthNetherlandsSkeelervereniging de DraaiSkeelervereniging de Draai
SofiaSchilderWomanJuniorNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
SophiaHoppWomanU 13GermanyERSG DarmstadtERSG Darmstadt
Sophie Ankersmit WomanU 10NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
SophieNijboerWomanYouthNetherlandsIJs- en Skeelerclub NijeveenIJs- en Skeelerclub Nijeveen
StanBeelenManYouthBelgiumRSC LEUVENRSC LEUVEN
SteynWagenaarManYouthNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
Tamino OhmeManSeniorGermanySC DHfK Leipzig e.V.SC DHfK Leipzig e.V.
Tess RuiterWomanU 9NetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
TessaAnkersmit WomanCadetNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
TimKeeManYouthNetherlandsRadboud Inline-skatingRadboud Inline-skating
TimKubik ManJuniorGermanySV Flaeming-Skate e.V. SV Flaeming-Skate e.V.
TimoLehnertzManSeniorGermanyBONT Skate
TobiasKrupkaManCadetCzech RepublicIN-LINE VESELÍIN-LINE VESELÍ
TomMulderManJuniorNetherlandsRSC LEUVENRSC LEUVEN
Udo Van der wierManSeniorNetherlandsinline selectie Groningen/Drenthe KNSB Talent Team Noord
VanessaZimmermannWomanCadetGermanyRSV Blau-Weiß Gera e.V.RSV Blau-Weiß Gera e.V.
ViktorieHanzelkovaWomanJuniorCzech RepublicIN-LINE VESELÍIN-LINE VESELÍ
Vincent MeulmeesterManU 11NetherlandsWarmondse ijs en skeelerclubWarmondse ijs en skeelerclub
VioletteBraunWomanJuniorFranceBISCHHEIM STRASBOURG SKATINGEOSKATES World Team
WilmaBielickiWomanU 12GermanySpeedskating Leipzig e.V.Speedskating Leipzig e.V.
YanoukZijlstra WomanYouthNetherlandsSkeelervereniging IDSGewest Fryslân
Zora LilliCzäczineWomanJuniorGermanyHallescher ISCITanixs Racinteam

 

© 2023 florisvdk.net All rights reserved